Świątek rozpoczyna olimpijskie zmagania od zwycięstwa w Paryżu

By | July 27, 2024

Faworytka złotego medalu Iga Świątek rozpoczęła swoją kampanię olimpijską od testowego zwycięstwa nad Iriną-Camelią Begu w Paryżu.

Polski numer jeden na świecie Świątek wygrał trzy ostatnie tytuły French Open na korcie Roland Garros i jest prawie nietykalny na glinie.

Musiała jednak mocno walczyć w drugim secie, aby pokonać Rumunkę 6:2, 7:5.

Świątek, który wygrał 22 mecze z rzędu na Rolandzie Garrosie, w drugiej rundzie zmierzy się z Nadią Podoroską lub Diane Parry.

Świątek mówiła w tym roku, że pragnie zdobyć złoto olimpijskie, wzmocnione faktem, że odbywa się ono na jej ulubionej nawierzchni.

Cztery z jej pięciu tytułów Wielkiego Szlema zdobyła na paryskiej mączce, a ona jest potężną faworytką w meczu.

Musiała jednak ciężko pracować w meczu z Begu, w drugim secie przełamała się forhendem i źle podała piłkę.

Begu serwował, aby wymusić rozstrzygnięcie przy stanie 5:4, ale nerwy odegrały rolę, a Świątek przełamał się i wygrał mecz po podwójnym błędzie Begu.

Mecz został rozegrany pod dachem na korcie Philippe-Chatrier, a grę pierwszego dnia mocno przerwał deszcz.

Żadna gra nie była możliwa na kortach zewnętrznych, gdzie Brytyjczycy Jack Draper, Cameron Norrie, Dan Evans i Katie Boulter mają rozpocząć swoje kampanie singlowe.