IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PARYŻ 2024: IGA ŚWIĄTEK ROZPOCZYNA WYŚCIG W TENISIE SINGLOWYM WYGRANĄ SETÓW PROSTYCH

By | July 27, 2024

Iga Świątek wróciła do gry na korcie Roland Garros na początku Olimpijskiego turnieju tenisowego w Paryżu w 2024 r., rozpoczynając od miejsca, w którym przerwała wiosną, po czwartym zwycięstwie w French Open. „Królowa gliny” rozpoczęła swoje dążenie do dodania olimpijskiego złota do swojej listy wyróżnień od zwycięstwa w setach prostych nad Rumunką Iriną-Camelią Begu.

Poland’s Iga Swiatek progressed safely through to the second round of the women’s tennis singles with a straight sets victory (6-2, 7-5) over world no.136 Irina-Camelia Begu.

The World no.1 breezed through the first set against the Romanian but lost her serve midway through the second set. Swiatek would break back late in the set before defeating Begu on her own serve in the final game of the match to secure her passage through to the next round.

Świątek znakomicie rozpoczął pierwszy set, wygrywając pierwszy gem, a w drugim przełamując serwis Begu. Rumun odpowiedział w trzecim gemie, przełamując serwis Świątka, a po czterech gemach wyrównał na 2:2.

Porażka stała się iskrą dla Polaka, który w secie jeszcze dwa razy schodził na przełamanie Begu, wygrywając cztery gemy z rzędu i pierwszego seta wygrał 6:2.

Drugi set był znacznie bardziej zacięty, obaj gracze utrzymywali swoje serwisy przez pierwsze siedem gemów, zanim Begu przełamał serwis pięciokrotnego mistrza Wielkiego Szlema w ósmym gemie. Podobnie jak w przypadku pierwszego seta, utrata serwisu tylko zmobilizowała drużynę nr 1 na świecie, która w dziewiątym gemie przełamała serwis Begu, a w dziesiątym utrzymała własny serwis.

Dobry występ Świątek w ostatnim meczu dał jej cztery punkty meczowe, po czym podwójny błąd Begu zakończył postępowanie.

Choć nie jest w swojej zwykłej świetności, Świątek przeszła do następnej rundy gry pojedynczej kobiet, ale w ćwierćfinale może stanąć przed trudnym remisem z rozstawioną z numerem 10 Jeleną Ostapenko. Łotysz jest niepokonany w czterech konkursach przeciwko numer 1 na świecie, a po zwycięstwie w French Open w 2017 roku udowodnił swoje sukcesy na kortach ziemnych w Paryżu.

Discover+ to miejsce transmisji strumieniowej Igrzysk Olimpijskich i jedyne miejsce, w którym możesz tego lata obejrzeć każdy moment Paryża 2024