Przeciwnik Novaka Djokovica grozi, że zrezygnuje i wykonuje zabawny gest w stronę publiczności podczas demolkowania na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

By | July 28, 2024

Matt Ebden był gotów rzucić ręcznik podczas swojej porażki w pierwszej rundzie z Novakiem Djokoviciem na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Doświadczony Australijczyk przegrał 6-0, 6-1 z serbskim gwiazdorem, który z łatwością pokonał specjalistę od gry podwójnej w sobotę.

Był to pierwszy mecz singlowy Ebdena od dwóch lat, a niestety dla niego, czekało go trudne zadanie pokonania 24-krotnego mistrza Wielkiego Szlema.

Djokovic zakończył pierwszego seta w zaledwie 24 minuty, nie dając żadnych szans 36-latkowi na korcie Philippe-Chatrier.

Australijczyk żartobliwie rozważał rezygnację w połowie meczu – oferując kibicowi możliwość zastąpienia go na korcie.

W komicznych scenach, trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema w grze podwójnej wręczył swoją rakietę kibicowi na trybunach na początku drugiego seta.

Niestety dla Ebdena, nikt nie chciał podjąć wyzwania, a najwyżej rozstawiony zawodnik nie okazał litości swojemu przeciwnikowi.

Chociaż Ebden świętował po wygraniu jedynego gema 46 minut od rozpoczęcia jednostronnego meczu, wywołując dzikie oklaski wśród obecnych widzów.

Zaledwie siedem minut później mecz dobiegł końca, a najwyżej rozstawiony zawodnik zmierzy się teraz z długotrwałym rywalem Rafaelem Nadalem lub Martonem Fucsovicsem w drugiej rundzie.

Co do Ebdena, teraz skupi się na grze mieszanej, w której zagra z Ellen Perez.

Po swojej porażce potwierdził w mediach społecznościowych, że teraz przechodzi na emeryturę od gry singlowej w wyniku tej upokarzającej przegranej.

Szybko pochwalając swojego przeciwnika na Instagramie, powiedział: “Bezpiecznie można powiedzieć, że oficjalnie zakończyłem karierę singlową po tym meczu.”

“Było miło, Novak Djokovic, dzielić z tobą kort po raz ostatni w singlu na Philippe Chatrier tutaj na Igrzyskach Olimpijskich.

“Wszystkiego najlepszego na resztę turnieju (i jeśli to nie będzie któryś z naszych Australijczyków), mam nadzieję, że zdobędziesz złoty medal.”

W wywiadzie Ebden, który nigdy nie awansował poza trzecią rundę singlowego turnieju Wielkiego Szlema, stwierdził: “Miałem szczęście w swojej karierze singlowej.

“Grałem przeciwko [Rogerowi] Federerowi, Nadalowi, [Andiemu] Murrayowi i grałem na wszystkich dużych centralnych kortach na świecie.

“Ale nigdy nie grałem na Chatrier i nigdy nie grałem z Novakiem.

“Więc zdarzył się cud i dostałem szansę zagrać z Novakiem na Chatrier – więc idealny sposób, aby oficjalnie zakończyć moją karierę singlową.”